twitter
facebook twitter google plus

Aksaray Yurtları Hakkında Bilgi


 

AKSARAY İSTANBUL YURTLARI

Aksaray İstanbul Yurtları 2009 yılında kurulmuş. Yıllardır Aksaray Üniversitesi Öğrencilerine güvenli, sağlıklı, kaliteli ve ekonomik hizmet vermektedir. Aksaray Üniversitesi ile birlikte Aksaray’da yapılan en geniş ferah ve ilk yurt binası olması sebebiyle yurtlar arasında ayrı bir yeri bulunmaktadır. İstanbul yurdu öğrencilerine birinci sınıflarından mezun olana kadar hizmet verme prensibiyle çalışmaktadır. Genel olarak öğrencilerimiz okul hayatları boyunca aksaraydaki evleri olarak kabul ettikleri İstanbul Yurdunda kalmaktadırlar. Onlarla okul hayatının sonrasında da sıcak ilişkiler kuran ve Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeyi amaçlayan bir kurumdur.

AKSARAY ÖĞRENCİ YURTLARI

Aksaray Öğrenci Yurtları hizmet standartları bakımından oldukça farklılık göstermektedir. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, kampüse servis, oda temizliği, çamaşır hizmeti gibi bir çok konuda farklılık bulunmaktadır. Yurtlar bu hizmetlerin içinden kendilerine seçerek uygulamaktadır. Aksaray yurtkur dahi bu hizmetlerin hepsine sahip değildir. Örneğin; kampüse yada çarşıya servisi bulunmamaktadır. Öğrenciler kyk yurdun da kalacak ise yıllık dolmuş masrafını da düşünmelidir. Aksaray Yurtları içerisinden bütün bu hizmetleri içinde barındıran İstanbul Yurtları diğer yurtlardan çok daha farklı bir noktada kendine yer ayırmış durumdadır. Öğrencilerine yurda girdikten sonra başka hiçbir ihtiyacı kalmayacak şekilde hizmet veren yurdumuz. Velilerin ve öğrencilerin hem gönlünü rahatlatıyor hem de ekonomik açıdan yardımcı oluyor.

AKSARAY İDEAL ÖĞRENCİ YURTLARI ?

Aksaray Üniversitesini yeni kazanan öğrencilerimiz üniversite kayıtları yaptıktan sonra akıllarında ki ilk şey “Aksaray İdeal Öğrenci Yurdu hangisi?” olacaktır. Yukarda da belirttiğimiz gibi bütün hizmetleri içinde barındıran yurtlar hem velilerin kafalarında soru işareti bırakmayacak hem de öğrencilere daha hesaplı olacaktır. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, kampüse çarşıya servis, günlük temizlik, 7/24 sıcak su ve sosyal aktivitelerle dolu İstanbul Yurdunun başarısının en büyük sebebi bütün hizmetleri birlikte vermesindendir.

KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI

Kız öğrenci yurtları kapasite olarak erkeklere nazaran çok daha yüksektir. Bunun sebebi erkek öğrencilerin bir sene sonra öğrenci evlerine çıkmasıdır. Kız öğrenciler ise dört yıl boyunca güvenli bir ortam aramaktadır. Memnun kaldıkları taktirde yurtlarında devam etmektedir. İstanbul Yurtları Aksaray Kyk Kız yurtları öğrencilerinden daha bünyesine öğrenci alarak kapasitesini genişletme ve her sene tam dolulukta hizmet vermektedir. Çoğu kez erken dolan ve öğrencilerin yer bulmakta zorlandığı yurdumuz erken kayıt döneminden itibaren yoğun bir talep görmektedir.

AKSARAY ÖĞRENCİ YURT FİYATLARI

Aksaray da hizmet veren yurtlar verdikleri hizmetlere göre fiyatları da değişmektedir. Kampüse servisi olan bir yurda giden öğrencinin yılda 500 tl’lik bir masraftan kurtulduğunu söyleyebiliriz. Yurdun servisiyle belli saatlerde ve dolaşmadan kampüse ulaşım sağlamaktadır. Aksaray dışından gelen öğrencilerimiz Aksaray dolmuşlarının sıkıntılarını öğrendikten sonra servisli bir yurdun ne kadar önemli olduğunu anlayacaktır. Servisin yanı sıra akşam yemeği de gene öğrenciye 1500 tl gibi bir fark yansıtacaktır. Öğrencinin ucuz sandığı akşam yemeği ve servisi olmayan bir yurda 500 lira ucuz diye kaydolması sene içerisinde daha masraflı bir şekilde geri gelecektir. İşte bu yüzden İstanbul Yurtları bütün hizmetleri içinde barındırarak en ekonomik ve en rahat hizmeti sunmaktadır. Devlet destekli bir şekilde zararına çalışan Aksaray Kyk Yurtları bile bu hizmeti vermemektedir.

 ücretsiz servis hizmeti güler yüzlü hizmet kalitesi yemek servisi