twitter
facebook twitter google plus

Aksaray Üniversitesi Yurtları


aksaray üniversitesi yurtları

 

Aksaray Üniversitesi Yurtlarının Özellikleri Nedir?

 

Aksaray Üniversitesi öğrenciler için devlet yurtlarıyla hizmet vermektedir.  Kızlar ve erkekler için ayrı yurt binaları bulunur. Yurtlar tam kapasiteyle her yıl öğrenim hayatına başlamaktadır. Yeni gelen kurallar çerçevesinde odalarda ranza bulunmamaktadır. Yataklar tek kişilik olup yanı sıra odalarda ayrı duşlar, çalışma masaları, sandalyeler, dolaplar ve askılar da vardır. Kampüsün içerinde bulunan kyk yurtların da bu seneye kadar 250 erkek, 250 kız öğrenci bulunmaktaydı. Bu sene Kyk Genel Müdürlüğünün kararı doğrultusunda 250 erkek kapasiteli erkek kyk yurdu, kız yurduna çevirildi. Kampüs içerisinde 500 kişilik kız yurdu bu sene faaliyete geçmiş durumdadır.

 

Aksaray Üniversitesi Yurtları kampüsün içinde yada dışında bir çok bölgede hizmet vermektedirler. Kampüs dışında çarşıya yakın yada Aksaray Üniverisitesine yakın bir çok yurt bulunmaktadır. İstanbul Öğrenci Yurtları hem çarşıda hemde Aksaray Üniversitesi yakınındaki şubeleriyle Aksaray Yurtları arasında en yüksek kapatiseye sahip yurttur. Öğrencilerine tam hizmet veren İstanbul Yurtları; bu yurda gelen öğrencilerin tüm zaruri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vermektedir. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, her saat başı okula gidiş geliş servis, sıcak su, internet, çamaşır hizmetleri ayrıca öğrencilere danışmanlık hizmeti verilmektedir.

 

Bir önceki yazımızda Aksaray Özel Öğrenci Yurtları hakkında açıklamalarda bulunulmuştur.ücretsiz servis hizmeti güler yüzlü hizmet kalitesi yemek servisi