twitter
facebook twitter google plus

Aksaray Öğrenci Yurtları


resimAksaray Öğrenci Yurtları

Aksaray Öğrenci Yurtları öğrencilerimizin barınma ve konaklama imkanlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Bu amaçla Aksaray KYK yurdu yanı sıra Aksaray özel kız yurtları ve Aksaray özel erkek yurtları kurulmuştur. Kyk kapasite olarak yetersiz kalışı sebebiyle özel firmalar öğrencilerime hizmet sunmaktadır. Gelişen süreçle birlikte bu yurtlar kyk yurtlarından daha kaliteli bir hizmet vermektedir.

Aksaray Özel Kız Yurtları

Aksaray Özel kız Yurtları sayısının erkek öğrencilerin sayısına göre fazla olmasının sebebi kız öğrencilerin dört yıl boyunca yurtta kalmayı tercih etmesi iken erkek öğrencilerin bir yada iki yıl sonra eve çıkmalarıdır. Erkek öğrenciler daha ziyade dördüncü sınıfta tekrar yurda çıkarak ders çalışmalarını ve hayatlarını düzene oturtmak isterler. Özel Kız yurtlarının en önemli özelliği şehir dışından gelmiş olan kızlarımızın güvenliğidir. İstanbul Kız Öğrenci Yurdunda 7/24 kamera sistemi gece müdiresi, gece bekçisi bulunmaktadır. Günlük olarak kız öğrencilerimizin yoklaması alınmaktadır. Bayram tatiline dahi giderken ailesine aranarak kızının ne zaman yurttan çıktığı hususunda kızına bilgi verilmektedir.

Aksaray Özel Erkek Yurtları

Erkek öğrencilerin kızlara oranlar biraz daha dağınık ve yemek yapmaktan uzak olduğunu hepimiz biliriz. Öğrenci evlerinde makarna uzmanı olsalar da çeşitli yemeklerin yapımında ve evin toplanmasında pekte başarılı sayılmazlar. Aksaray Özel Öğrenci Yurtları gelen bir öğrenci sabah yataktan kalktığı gibi kendisini bekleyen sıcak çayına ve kahvaltısına gidiyor. Öğrencimiz yurdun servisiyle okula giderken temizlikçi ablaları odasına giriyor, odasını temizleyip çöpünü alıp ona temiz bir alan hazırlıyor. Okuldan geldiğindeyse kendisini bekleyen akşam yemeğini yiyerek dinlenmeye geçiyor odasına. Temizlik, barınma, ısınma, yemek, ulaşım yani bütün ihtiyaçlarını yurtta karşılayabiliyor. Bunun yanı sıra Özel İstanbul Öğrenci Yurtları sosyal aktivitelerle de öğrencimizi derslerin stresinden biraz olsun uzaklaştırılıyor. Farklı spor branşlarında yapılan turnuvalar, geziler, mangal günleri ile ailesinin özlemini biraz olsun unutuyor.

Aksaray Kyk Yurdu

Aksaray yurtları arasında en fazla yatak sayısına kyk yurtları sahiptir. Aksaray KYK Yurdu her sene gidere kapasitesini arttırmaktadır. Her sene yatak kapasitesini arttırmak için çalışmalar yapmakta ve hedefler koymaktadır. 2014-2015 senesi için Aksaray da kapasitesine 1000 yatak daha eklemeyi planlayan KYK, yeni binalar kiralayarak yada mevcut çalışan özel yurtları kiralayarak kendi kapasitesini arttırmaktadır. Özel yurtlara göre kampüse yada çarşıya servis bulundurmamaktadır.ücretsiz servis hizmeti güler yüzlü hizmet kalitesi yemek servisi