twitter
facebook twitter google plus

Aksaray Kız Yurtları


Aksaray Kız Yurtları

 

Aksaray Kız Yurtları

Kız öğrenci yurtlarında ailelerin aradığı en önemli özellik; kızlarının okul hayatları boyunca kalacakları yurtta güvenli ve huzurlu bir şekilde barınabilecek olmalarıdır.  Yurtta 24 saat güvenlik hizmetleri bulunması, güvenlik kameraları ile yurt giriş çıkışının ve yurt çevresinin takip edilmesi de yine gerekli hususlardan bir tanesidir. İstanbul Yurtları olarak çalışanlarımızdan ve müdürlerimizden de bu konuya ayrıca önem vermelerini istemekteyiz.

 

Aksaray Kız Öğrenci Yurdu Faaliyetler

 

Aksaray kız öğrenci yurtları sosyal etkinliklere de önem vermektedir. Yurt bünyesinde yapılan canlı müzikli eğlenceler, mezuniyet kınaları, çiğköfte partileri ile öğrencilerimiz sınav ve ders stresinden biraz olsun uzaklaştırılmakta, ailelerinden uzakta olmanın yaşattığı zorluğu biraz olsun unutturmaktadır. Yurt içinde yapılan aktivitelerin yanında piknikler, mangal partileri,  Karadeniz gezileri, Nevşehir -Kapadokya gezileri de yapılmaktadır. Bunların yanı sıra alanında uzman kişilerce de yurt bünyesinde seminerler düzenlenmektedir. İstanbul Yurtları’ında çeşitli disiplin kuralları bulunmakta, bu şekilde bütün öğrencilerimize eşit şartlarda hizmet sağlanmakta ve öğrencilere huzurlu bir ortam sunulmaktadır.

 

İstanbul Öğrenci Yurtları Hizmetleri

 

İstanbul Öğrenci Yurtları, öğrencilerinin tüm zaruri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmet vermektedir. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, her saat başı okula servis, ücretsiz deterjan ve çamaşır makinesi kullanımı gibi bir çok hususta öğrencilerine hizmet vermektedir. I. Öğretim öğrencilerinin ders saatlerinin başlangıcından II. Öğretim öğrencilerinin derslerinin son saatine kadar,  her saat başı servisimiz bulunmaktadır. Öğrencilerin okula gittiği yoğun saatlerde ise 20 dakika aralıklarla servis bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Sabah kahvaltısı 12 çeşit olup açık büfe şeklindedir. Akşam yemeğimiz ise 4 çeşittir. Kantin ve kafeterya hizmetimiz de öğrencilerin dışarıdan yemek sipariş etmelerini gerektirmeyecek şekilde ayarlanmıştır. Yönetim – öğrenci ilişkisi aile sıcaklığında olup insan odaklı bir şekilde ayarlanmıştır.

 

Aksaray Üniversitesi’ni kazanan bütün öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı ve huzurlu bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini dileriz.

 

Bir önceki yazımızda Aksaray Kyk Erkek Öğrenci Yurtları ile ilgili bilgiler paylaşılmıştır.ücretsiz servis hizmeti güler yüzlü hizmet kalitesi yemek servisi